2021-2022 CLASS SCHEDULE

TimeClass NameAgesInstructorStudio # 
4:00 - 4:50Tap KindergartenBrittany Famighetti#3
4:00 - 4:50Jazz (team prep)2nd & 3rd grdJenn Kwaak#1
5:00 -5:50PETITE Jazz
PETITE TeamJenn Kwaak#1
5:00 - 5:50Ballet (team prep)2nd & 3rd grdBrittany Famighetti#3
6:00 - 6:50PETITE BalletPETITE TeamBrittany Famighetti#3
6:00 - 6:50Jazz4th grdJenn Kwaak#1
TimeClass NameAgesInstructorStudio # 
1:00 - 1:45Creative Movement2 yr oldsJenny Jones#2
2:15 - 3:00Creative Dance3 yr oldsJenny Jones#2
3:15 - 4:00Tap /BalletPre K Jenny Jones#2
3:15 - 4:00Tap/BalletPre KKourtney Lamantia
#3
4:00 - 4:50Jazz / TapKindergartenJenny Jones#2
4:00 - 4:50Hip Hop2nd grdKourtney Lamantia
#1
4:00 - 4:50PETITE TAPPETITE TeamJenn Kwaak#3
5:00 - 5:50Jazz 1st grdJenny Jones#2
5:00 - 5:50#4
5:00 - 5:50Jazz2nd grdJenn Kwaak#3
5:00 - 5:50Hip Hop4th grdKourtney Lamantia#1
6:00 - 6:50#4
6:00 - 6:50Jazz3rd grdJenny Jones#2
6:00 - 6:50Hip Hop4th grdKourtney Lamanatia#3
6:00 - 6:50MINI LyricalMini TeamJenn Kwaak#1
7:00 - 7:50 Hip Hop5th & 6th grdKourtney Lamantia#3
7:00 - 7:50MINI TAPMINI TeamJenn Kwaak#1
8:00 - 9:0010th &11th grd Hip Hop Hip Hop TeamJenn Kwaak#1
8:00 - 9:00 Hip Hop ( int /adv )11th &12th grdKourtney Lamantia#3
TimeClass NameAgesInstructorStudio# 
2:30 - 3:15Creative Dance3 year oldsJenny Jones#2
4:00 - 4:50Jazz 1st grdJenny Jones#2
4:00 - 4:50JAZZ3rd gradeJenn Kwaak#3
4:00 - 4:50Hip Hop 4th grdKourtney Lamantia
#4
4:00 - 4:50Adv JUNIOR TAPAdv JUNIOR TeamNicole Koerner#1
5:00 - 5:50Hip Hop Invitation OnlyKourtney Lamantia
#3
5:00 - 5:50MINI Jazz
MINI Team
Nicole Koerner
#2
5:00 - 5:50Adv JUNIOR JazzAdv JUNIOR TeamJenn Kwaak#1
6:00 - 6:50PETITE Hip HopPETITE TeamJenn Kwaak#1
6:00 - 6:50 Technique Invitation OnlyNicole Koerner #3
6;00 - 7:00 Hip Hop PrivatePrivateLance Theobald#4
6:00 - 6:50MINI Hip HopMINI TeamKourtney Lamantia#2
7:00 - 7;50Petite LyricalPetite TeamNicole Koerner#1
7:00 - 8:00Boyz Hip Hop Adv Hip HopLance Theobald#4
7:00 - 7:50 HH Team 109th/10th grd Kourtney Lamantia#2
7:00 - 7:50Hip Hop6th grdJenn Kwaak#3
8:00 - 8:50 Strength & Conditioning11th/12th grdKourtney Lamantia#1
8:00 - 8:50Hip Hop7th & 8th grdLance Theobald#2
TimeClass NameAgesInstructorStudio # 
1:45 - 2:30Creative Movement2 yr oldsKourtney Lamantia#3
2:45 - 3:30 Tap/BalletPre KKourtney Lamatia #3
3:00 - 3:50Jazz2st grdJenny Jones#4
4:00 - 4:50Jazz & TapKindergartenJenny Jones#2
4:00 - 4:50JazzKindergartenKourtney Lamantia#3
4:00 - 4:50Hip Hop3rd grdJenn Kwaak#1
4:00 - 4:50TAP2nd&3rd grdNicole Koerner#3
5:00 - 5:50Jazz & Tap1st grdJenny Jones#4
5:00 - 5:50Jazz4th grdNicole Koerner#1
5:00 - 5:50Hip Hop 3rd grdKourtney Lamantia
#2
5:00 - 5:50Adv JUNIOR Hip HopAdv JUNIOR TeamJenn Kwaak#3
6:00 - 6:50Jazz 2nd & 3rd grdJenny Jones#4
6:00 - 6:50MINI Team BalletMINI TeamKourtney Lamantia#2
6:00 - 6:50Hip Hop7th grdJenn Kwaak#1
6:00 - 6:50Adv JUNIOR BalletAdv JUNIOR Team Nicole Koerner#3
7:00- 7:50Adv JUNIOR LyricalAdv JUNIOR TeamNicole Koerner#3
7:00 - 8:00Kourtney Lamantia#2
7:00 - 8:00Hip Hop Team10th &11thgrdJenn Kwaak#1
TimeClass NameAgesInstructorStudio # 
3:10 - 4:00Ballet2nd &3rd grdJenny Jones#3
4:00 - 4:50Jazz / Tap2nd & 3rd grdJenny Jones#3
4:00 - 4:50Hip Hop2nd & 3rd grd#1
5:00 - 5:50Hip Hop4th & 5th grd#1
5:00 - 5:50TAP 24th grd & upJenny Jones#4
TOP